خانه / خطبه های نماز جمعه / حرکت ملت در روز قدس، حرکتی علی گونه و عبادتی ماندگار بود/خطابه(94/4/11)+تصاویر

حرکت ملت در روز قدس، حرکتی علی گونه و عبادتی ماندگار بود/خطابه(94/4/11)+تصاویر

حجت الاسلام سید محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: اگر در ماه رمضان، انسانها به اموراتی مقید باشند، خداوند تمام گناهان آنها را می بخشد و رمضان آنها رمضان خدایی می شود؛  ثواب روزه داری این انسانها فراوان می شود.

حجت الاسلام مومنی با بیان این مطلب که مسلمان باید به فکر حفظ دین و ایمان خود باشد، اظهار کرد: تنها نماز و روزه کافی نیست بلکه انسان باید به فکر حفظ دین خدا باشد. یعنی به اموراتی نظیر امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با دشمنان خداوند و … که در حفظ دین خداوند موثر است، مقید باشد.

وی افزود: امروز استکبار جهانی با ایجاد توطئه ها و گروههایی نظیر داعش و تکفیری به فکر مبارزه با اسلام و انقلاب ایران است که می بایست مسلمانان مبارزات خود را تقویت کنند و همیشه حضور در صحنه های سیاسی، اجتماعی و دینی داشته باشند.

امام جمعه تفرش حضور در سنگر نماز جمعه را از هر تجارتی سودمندتر دانست و ادامه داد: همین حضور در نماز جمعه بوده است که توانسته توطئه های مختلف را از بین ببرد. لذا باید این سنگرها بیشتر حفظ شوند.

حجت الاسلام مومنی با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع)، بیان کرد: امام سجاد(ع) می فرماید: «ماه رمضان، ماه اسلام، ماه قیام و مبارزه است. ماه بصیرت و آگاهی است.» کسانی که به فکر حفظ سرمایه های خود هستند، باید مراقب نفس خود باشند و آن را کنترل کنند.

وی ادامه داد: اگر در این ماه با بیماریهایی نظیر غیبت، تهمت، دروغ، نیش زبان، کم حوصلگی و ناسازگاری خانواده مبارزه نشود، تمام سرمایه های یک ماه انسان از بین می رود. ماه رمضان در واقع ماه علاج بیماریهای نفسانی است.

خطیب نماز جمعه در تفرش در بخش دیگری از سخنانش، با تقدیر از حضور پرشکوه ملت ولایی تفرش، گفت: این اجتماعات، این فریادها و راهپیماییها ریشه قرآنی دارند و جزء مبانی دین و قرآن است. یکی از سفارشات امام علی(ع) در روزهای پایانی عمرش، دشمنی با ظالم و مدافع مظلوم بوده است.

IMG_8100 IMG_8098 IMG_8092

 

 

 

 

 

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme