خانه / نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه / نمازجمعه، میعادگاه امت حزب الله است

نمازجمعه، میعادگاه امت حزب الله است

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش  گفت: اگر انسان خواهان زندگی پاک باشد، باید ارتباط خود را با خداوند بیشتر کند و حق تقوا را به جای آورد.

 

مومنی اظهار کرد: از راههای تعامل انسان با خداوند، شاکر بودن انسان در برابر نعمات الهی است که این شکر گذاری سبب رشد و تعالی و زیاد شدن روزی انسان می شود. پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «نصف ایمان صبر است و نصف آن شکر؛ این دو همانند بالی هستند که انسان با آنها می تواند پرواز کند.»

 

وی افزود: کمال شکر گذاری این است که انسان نعمات را در راه خداوند استفاده کند و بتواند ایمان خود را افزایش دهد.

 

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش، زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت و راه شهدا را رمز پیروزی عنوان کرد، گفت: کشور همواره نیاز به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد و این زنده نگاه داشتن سبب ادامه حرکت انقلابی می شود.

 

مومنی با اشاره به سالروز اقامه اولین نمازجمعه در روز 5 مرداد به فرمان امام خمینی(ره) اظهار کرد: نماز جمعه دارای برکات و ثواب زیاد است که نباید از این ثوابها غافل شد. نماز جمعه قرارگاه تقوا، بصیرت افزایی و اخلاق است. خطیب، خطبه و مخاطب یک حلقه ارتباطی را در جامعه به وجود می آورد.

 

وی ادامه داد: نماز جمعه تربیون نظام جمهوری اسلامی هست که همواره سد محکمی در مقابل توطئه ها بوده است. نماز جمعه نسخه شفابخشیست که هیچ زمانی جایگزینی برای آن نبوده است.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش نمازجمعه را میعادگاه امت حزب الله دانست و اضافه کرد: در نماز جمعه و خطبه های آن باید فراجناحی عمل شود تا همه جناحها و همه مردم حضور پیدا کنند. حضور در نماز جمعه سبب پیشرفت اهداف نظام و انقلاب می شود.

 

مومنی با اشاره به درسهای وقایع اخیر در ترکیه بیان کرد: آمریکا هیچ گونه قابل اعتماد نیست که بر این موضوع، رهبر انقلاب بارها تاکید کرده اند چراکه آمریکا به دوستان خود هم رحم ندارد.

 

وی گفت: مسئولین باید در رفع مشکلات مردم بکوشند چرا که مردم در تمامی صحنه ها حضور فعال دارند.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به هفته کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: در تفرش هر ساله حدود 700 نفر از افراد آموزشهای فنی و حرفه ای را می گذارنند که این آموزشها به منظور اشتغالزایی است؛ جوانان از این طریق می توانند به سرمایه های مهارتی تجهیز و وارد عرصه کار شوند.

 

مومنی از برگزاری اردوهای جهادی در روستاهای محروم و اقدامات انجام شده در جهت برگزاری کنگره شهدا در تفرش تشکر کرد.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme