خانه / Uncategorized / عرصه شورای شهر و ریاست جمهوری، عرصه خدمت و نه عرصه قدرت است

عرصه شورای شهر و ریاست جمهوری، عرصه خدمت و نه عرصه قدرت است

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: یکی از قوانین الهی که تبعیت از آن سبب کسب آرامش و امنیت می شود، احترام به پدر و مادر است‌.

مومنی اظهار کرد: خداوند همه خیرات عالم را در رضایت پدر و مادر قرار داده است، چه پدر و مادر در قید حیات باشند یا نباشند. حتی اگر ظالم هم باشند ودر حق فرزندان ظلم کرده باشند، فرزندان وظیفه دارند که از پدر و مادر اطاعت کنند و احترام بگذارند.

وی افزود: انسان نباید به داشته ها، پول و قدرت خود مغرور باشد و آنرا نتایج زحمات خود بداند. چراکه همه کارها و نعمتها ناشی از لطف الهی است. اگر انسان خواهان کسب رضایت الهی باشد باید رسیدگی به پدر و مادر را در اولویتهای خود قرار دهد.

خطیب نماز جمعه در تفرش در بخش دیگری از سخنانش گفت: ائمه معصومین(ع) مصابیح و چراغهای هدایت هستند که انسان به وسیله توسل و زیارت آنها می تواند ثواب و هدایت کسب کند. فلسفه زیارت، نزدیک شدن به ائمه معصومین(ع) است. به همین دلیل انسان همواره خود را مورد ارزیابی قرار دهد و موانعی که سبب دور شدن از خاندان نبوت است، برطرف کند.

مومنی با تشریح معنای التزام عملی به ولایت فقیه، ادامه داد: بحث ولایت پذیری عملی، امری مهم است و این مسئله به معنای تابعیت محض از ولایت فقیه در کارها است. دوران حاکمیت ولایت فقیه، بزرگترین امتحان شیعه است و اگر ولایت فقیه در جایی مسائلی را صلاح دانست، تبعیت از ان مهم است.

وی اضافه کرد: بررسی تاریخ انقلاب نشاندهنده این مسئله است که هر رئیس جمهوری که تابع ولی فقیه بوده، موفق بوده است و در غیر این صورت، عزت و جایگاه مطلوب ندارد.

امام جمعه تفرش بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، اولویت همه مسئولین باید بحث اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات معیشتی مردم باشد و در امر تولید و اشتغال بیشتر فعالیت داشته باشند.

مومنی با اشاره به انتخابات گفت: در مسئله انتخابات، عزت اسلام و اقتدار نظام، بسته به حضور حداکثری مردم دارد. تشخیص اصلح، تکلیف دیگری است که باید بدان توجه شود. اصلح یعنی کسی که دلسوز است، تجربه عملی داشته باشد، به فکر مردم و معیشت مردم و توانمند باشد.

وی تاکید کرد: عرصه ریاست جمهوری و شورای شهر، عرصه خدمت و نه کسب قدرت است. ملت باید با شور و نشاط به وظیفه ملی خود عمل کنند و نامزدهای انتخابات نیز به قانون پایبند باشند.

امام جمعه تفرش یاد آور شد: رعایت قانون بر همه امری واجب است. شورای نگهبان ۶ نفر را برای ریاست جمهوری تایید کرده است . هر کدام از این افراد در صورت انتخاب شدن، باید ولایت مداری عملی خود را به اثبات برسانند.

مومنی خاطر نشان کرد: هر کسی که ولایت مدار است، باید تبعیت از قانون داشته باشد و خواسته های مقام معظم رهبری را در اولویت قرار دهد و این مسائل تنها در ظاهر نباشد.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme