خانه / Uncategorized / افراد در انتخاب اصلح، به حداقل ها اکتفا نکنند

افراد در انتخاب اصلح، به حداقل ها اکتفا نکنند

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش، در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: خداوند در آیه قران، پس از سفارش به تقوا به نیکی به پدر و مادر سفارش کرده است. نیکی به پدر و مادر سبب کسب تمام مقامات دنیوی و اخروی و دوری از بلایا و گرفتاریها می شود.

مومنی با بیان این مطلب که شخص و جایگاه دارای امتیازات متفاوتی هستند، اظهار کرد: جایگاه پدر و مادر جایگاه والایی است ولی ممکن است شخص پدر و مادر دارای رفتارهای نادرستی باشند. اما برهمه واجب است که هیچ گونه بی احترامی به جایگاه پدر و مادر نداشته باشند و حرمت این جایگاه را حفظ کنند.

وی ادامه داد: رمز موفقیت و عاقبت به خیری در خدمت و نیکی به والدین است که افراد نباید از این قانون خلقت، غفلت کنند.

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به عظمت ماه شعبان گفت: ماه شعبان، ماه پیامبر(ص) است که با اعمال سفارش شده در این ماه می توان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) نزدیکتر شد و از برکات این ماه بهره برد.

مومنی اظهار کرد: همه افزار وظیفه دارند حرمت پدران دینی و معنوی را همانند حرمت پدران دنیوی حفظ کنند. به این معنا که انسان در کنار پدری که از او متولد شده باید به پدرانی که در حق انسان پدری می کنند و درس توحید، ایثار و شهادت می دهند، احترام بگذارد.

وی افزود: وقتی که ایامی متعلق به بزرگان دین است، انسان نباید بی تفاوت از این ایام و جایگاه ائمه (ع) بگذرد. این گونه غفلتها نوعی بی احترامی به جایگاه والای آنهاست. نباید از بزرگداشت ایام و اعیاد دینی غفلت شود. این نوع بزرگداشتها، سبب ایجاد فضای دینی در جامعه و نزول برکات الهی می شود.

خطیب نماز جمعه در تفرش تاکید کرد: من از دستگاههای اجرایی و متولیان فرهنگی در سطح شهرستان می خواهم که با تکریم ایام و مناسبتهای دینی، فضای معنوی بیشتری در جامعه ایجاد کنند. این امر در وهله اول وظیفه مسئولین فرهنگی و در وهله ی دوم وظیفه ی مردم است که به این مناسبتها بها دهند.

مومنی با اشاره به داغ شدن بازار انتخابات گفت: از مردم می خواهم تمام توجهشان به فرمایشات مقام معظم رهبری باشد و از ایشان الهام بگیرند. ایشان وظایف را به خوبی مشخص کرده و به موقع روشنگری می کنند.

وی، حضور حداکثری در پای صندوقهای رای را یکی از وظایف ملت دانست و بیان کرد: همه وظیفه دارند در انتخابات شرکت و سرنوشت خود را تعیین کنند. و در این مورد از گفتارهای یاس آور باید دوری کرد.

امام جمعه تفرش، حضور اگاهانه و انتخاب اصلح را دومین وظیفه ملت عنوان و اظهار کرد: افراد در انتخاب اصلح نباید به حداقل ها اکتفا کنند و باید با شناخت صحیح از روی گفته ها، سخنرانیها و مناظره ها افراد اصلح را انتخاب کنند.

مومنی، مناظره را یکی از بهترین راههای شناخت کاندیدای اصلح دانست و خاطر نشان کرد: هدف از این مناظره ها، بصیرت افزایی است که به صورت زنده پخش می شود. از این طریق شناخت مردم نسبت به کاندیداها افزایش می یابد و افراد حق گو و دلسوز مشخص می شوند

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme