خانه / Uncategorized / اندیشه های ناب امام خمینی(ره)، سبب اعتلای ملت می شود/15 خرداد نقطه عطفی برای آغاز مبارزه شد

اندیشه های ناب امام خمینی(ره)، سبب اعتلای ملت می شود/15 خرداد نقطه عطفی برای آغاز مبارزه شد

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: دستورات حق تعالی برای این است که انسان ضعف های خود را کنار بگذارد تا مراحل کمال را طی کند و خود ساخته شود.

مومنی با اشاره به اینکه دین از سه اصل تشکیل شده است، اظهار کرد: اصل دین اعتقاد و باورهای دینی، فرع دین همان فروعات دین و محصول دین، نماز و روزه و تقوا و پرهیزکاری است.

وی افزود: دنباله روی از هوی و هوس انسانها را زمین گیر می کند و انسانها را از کمالات دور نگه می دارد. اگر انسانها بخواهند ملکوتی شوند، راهش مبارزه با نفس است.

امام جمعه تفرش بیان کرد: ماه رمضان همانند اردوگاه تربیتی برای انسانهای صالح است که در این ماه، انسانها می توانند از بدیها دور و مشمول بخشش الهی شوند.

مومنی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وفات حضرت خدیجه(س)، گفت: بنابر فرموده پیامبر اکرم(ص)، حضرت خدیجه(س) بهترین زنان بود که همواره پشتیبان همسر خود بوده است. پاداش خدمت صادقانه حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س) بود.

وی با اشاره به سخنرانی تاریخی امام خمینی(ره) در 13 خرداد سال 1342 گفت: این سخنرانی تاریخی سبب شد که قیام 15 خرداد شکل گیرد و جوانان در این روز در برابر ظلم و ستم ایستادند و جان خود را تقدیم اسلام کردند. 15 خرداد نقطه عطفی برای آغاز مبارزه شد و پایه های انقلاب در آن زمان شکل گرفت.

خطیب نماز جمعه در تفرش با اشاره به ارتحال امام خمینی(ره) و انتصاب شایسته مقام معظم رهبری به عنوان رهبر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امسال ملت ایران در حالی در سوگ می نشینند که روزه دار هستند؛ حضور چشمگیر مردم در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)، سبب آشنایی با اندیشه های ناب امام(ره) می شود؛ این اندیشه ها می تواند نقشه راهی برای اعتلای مردم باشد.

مومنی یادآور شد: اصول و مبانی انقلاب، ملت را از عقب افتادگی نجات داد و به یک ملت سرافراز تبدیل کرد؛ این آرمانها باید همیشه مد نظر مردم باشد.

وی با اشاره به وصیت نامه امام خمینی(ره) گفت: در این وصیت نامه وظیفه همه دستگاهها را مشخص کرده است. بر اساس این وصیت نامه، ملت باید در برابر آنچه که بر خلاف مصالح عمومی و در جهت حاکم کردن فرهنگ غربی باشد، بایستند. سند 2030 نیز چنین حکمی دارد و نباید ملت چنین اسنادی را بپذیرند.

امام جمعه تفرش خاطر نشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، ملت اسلامی، تمام ناملایمات و مظاهر فساد را به عقب می رانند؛ چراکه انقلاب راه خود را پیدا کرده است. در راه رسیدن به قله عظمت، سختیها و ناملایماتی وجود دارد که باید در برابر آن مقابله کرد و نقشه راه همان آرمانهای امام(ره) که در وصیت نامه ایشان تبیین شده است.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme