خانه / اخبار / اندیشه های ناب امام خمینی(ره)، سبب اعتلای ملت می شود/15 خرداد نقطه عطفی برای آغاز مبارزه شد

اندیشه های ناب امام خمینی(ره)، سبب اعتلای ملت می شود/15 خرداد نقطه عطفی برای آغاز مبارزه شد

حجت الاسلام محمد مومنی، امام جمعه تفرش در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در جهاد کشاورزی تفرش برگزار شد، گفت: اصول و مبانی فکری امام خمینی(ره) برگرفته از آیات قرآن است که توانست یک ملت سرافکنده و عقب مانده را تبدیل به یک ملت سرافراز کند.

مومنی اظهار کرد: استفاده از وصیت نامه امام خمینی(ره) می تواند در جهت حفظ انقلاب و ادامه راه انقلاب موثر باشد؛ چراکه امام خمینی(ره) یک موحد به تمام معنا بود که انقلاب اسلامی از آثار توحید عملی ایشان است.

 

وی با بیان این مطلب که یکی از مهمترین مبانی فکری امام خمینی(ره) نفی شرق و غرب بود، افزود: امام خمینی(ره) با نفی غرب و شرق، گفتمان انقلاب اسلامی را مطرح کرد و توانست مبانی مشروعیت سیاسی حکومت اسلامی را چه در ابعاد ملی یا فراملی تفسیر داده و گفتمان مردم سالاری دینی را جایگزین نظم قبلی کند.

 

امام جمعه تفرش، ادامه داد: یکی از رازهای ماندگاری انقلاب اسلامی، الطاف الهی، دست عنایت حق تعالی و شخصیت امام خمینی(ره) است که به تمام معنا موحد بود.

مومنی یادآور شد: امام خمینی(ره) برای همه مسئولین و در همه عرصه ها دستورالعمل دارد و بهره گیری از اصول و مبانی فکری امام خمینی(ره) سبب بیمه شدن نظام و انقلاب می شود.

وی خودکفایی و عدالت اقتصادی را یکی از مبانی فکری امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: اجرایی شدن مباحث تولید و اشتغال سبب می شود که کشور از جنگ اقتصادی سرافراز بیرون آید و خودکفا شود؛ سنگ اندازی در زمینه تولید و اشتغال، نوعی خیانت است.

امام جمعه تفرش با اشاره به یکی دیگر از مبانی فکری امام خمینی(ره)، اضافه کرد: در زمینه های فرهنگی، آزادی به سبک غربی در زمینه های فرهنگی مخرب و حرام شرعی است. بر همه افراد لازم است که از این آزادیهای مخرب دوری کنند.

مومنی خاطر نشان کرد: ایستادگی در برابر شیطان بزرگ و به خصوص آمریکا، از مبانی مهم فکری امام خمینی(ره) است. تا زمانی که آمریکا به دنبال شیطنت و جنایت است، تحت هیچ شرایطی نباید با آمریکا ارتباط برقرار شود.

 

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme