خانه / Uncategorized / مسئله قدس و فلسطین، مسئله ای جهانی است/ نباید درباره مشروعیت ولایت و امامت، کدهای غلط به مردم داد

مسئله قدس و فلسطین، مسئله ای جهانی است/ نباید درباره مشروعیت ولایت و امامت، کدهای غلط به مردم داد

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: تقوا سبب می شود که انسان در مسیر دینداری از بلایا و آفتها حفظ شود که این تقوا ثمره عبادات، نماز و روزه است.

مومنی با اشاره به ویژگیهای قوم بنی اسرائیل و یهود در آیات قرآنی، اظهار کرد: قوم یهود به آیات الهی کفر ورزیدند و به لحاظ فکری و اعتقادی مشکل داشتند، این قوم بدون جهت، بزرگان دین را از صفحه روزگار محو می کردند و با توطئه های مختلف این بزرگان را به حاشیه می راندند. همچینین این قوم اهل معصیت، فسق و فجور بودند و به حقوق دیگران تجاوز می کردند. این ویژگی ها سبب خفت و خواری قوم بنی اسرائیل و یهود شده است که با گذشت سالیان زیاد، هنوز این قوم مورد نفرت جهانی است.

وی با اشاره به شهادت شهید بهشتی، افزود: طبق فرموده امام خمینی(ره)، مظلومیت این شهید از شهادتش بزرگتر است.

امام جمعه تفرش با بیان این مطلب که دشمن از طریق شایعه سازی و افترا قصد منزوی کردن افراد موثر در جامعه را دارد، بیان کرد: دشمن از این طریق، می خواهد مردم را نسبت به افراد موثر بدبین کند. به صراحت در آیات قرآن بیان شده که مومنان اگر شایعه ای شنیدند، مبادا قبول کنند و در برابر آن بایستند. حتی در صورت پذیرش، شایعه را در جای دیگری منتقل نکنند.

مومنی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: حضور مردم در صحنه های سیاسی، اجتماعی و… سبب حفظ و تقویت ارزشهای نظام و انقلاب می شود.

وی ادامه داد: روز قدس تنها روز فلسطین نیست بلکه روز حیات اسلام و روز مقابله مستضعفین عالم با مستکبرین عالم است. مسئله قدس و فلسطین، مسئله ای جهانی است. هرچند در این میان استکبار جهانی می خواهد از طریق نقشه های شوم استکباری و ایجاد اغتشاشات، ذهنیتهای مردم را نسبت به اسرائیل و آمریکا کم کند ولی باید بداند ملت هوشیار هستند و هیچ گاه از شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل غفلت نخواهند کرد.

خطیب نماز جمعه در تفرش تصریح کرد: مسائل بین ایران با کشورهای آمریکا و اسرائیل، تقابل دو ایدئولوژی، فکر و فرهنگ است که این تعارضات هیچ گاه حل نخواهد شد. آمریکا و اسرائیل با اصل جمهوری اسلامی مخالفند و از طریق بهانه های مختلف، درصدد هستند به اصل نظام ضربه وارد کنند.

مومنی از صلابت و شجاعت نیروهای سپاه پاسداران در انهدام مقر تکفیریها و داعشی ها، تشکر کرد و ادامه داد: این حرکت به موقع، اقتدار نظام را نشان داد. اگر دشمن بخواهد دست از پا خطا کند یقین بداند که سیلی محکمتری خواهد خورد. از این اقتدار باید حراست کرد. همین اقتدار نظام و حضور ملت بود که سایه جنگ را از کشور برطرف کرد.

وی با اشاره به هفته قوه قضائیه، گفت: من از دستگاه قضایی می خواهم که این شعار شهید بهشتی را مد نظر داشته باشند، این شهید فرموده است: «ای آمریکا از دست ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر و نابود شو چراکه ما موضع خود را حفظ خواهیم کرد» دستگاههای قضایی باید به گونه ای عمل کنند که نفوذیها و سوداگران مرگ از نظام جمهوری اسلامی ترس و واهمه داشته باشند.

امام جمعه تفرش ادامه داد: نشانه سلامت دستگاه قضایی این است که دشمنان و نفوذی ها وحشت کنند و بندگان صالح الهی امیدوار باشند چراکه بندگان صالح الهی و مظلومان می دانند از این طریق به حق خود می رسند.

مومنی با بیان این مطلب که آن چیزی که سبب اقتدار نظام شده، حضور ملت در همه عرصه های سیاسی است، اضافه کرد: مشروعیت نظام اسلامی و حاکمیت ائمه معصومین(ع) و ولی فقیه از جانب خداست و مردم در ایجاد اقتدار نظام نقش دارند. نباید در این مورد، کدهای غلطی نظیر وابستگی مشروعیت نظام، ولایت و امامت به خواسته مردم، به مردم داد.

وی با اشاره به اینکه دستگاههای تبلیغاتی، باید در مناسبتها برنامه های بیشتری داشته باشند، خاطر نشان کرد: دستگاههای تبلیغاتی، باید حضور مردم را در صحنه های مذهبی و اجتماعی بیشتر تقویت کنند و در مناسبتها برنامه های بیشتری داشته باشند تا حضور مردم در صحنه بیشتر تقویت شود.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme