خانه / Uncategorized / ایجاد زندگی شاد یکی از اهداف دین اسلام است

ایجاد زندگی شاد یکی از اهداف دین اسلام است

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های نماز عید فطر در تفرش گفت: نمازگزاران در قنوت نماز عید فطر بار دیگر به بزرگی خداوند اعتراف کردند و گفتند تمام بزرگی ها، جود و بخشش ها از آن خداست و بندگان حقیر محض هستند.

 

مومنی اظهار کرد: هر کسی هر نعمتی دارد، از آن خداست، اگر کسی لذت، آسایش و آرامش و هر گونه نعمتی دارد، همه از آن خداست. برطبق آیه قرآن، این خداست که انسانها را می خنداند و یا می گریاند.

 

وی با بیان این مطلب که ایجاد زندگی شاد یکی از اهداف دین اسلام است، افزود: هدف اصلی رسالت انبیا، شاد زیستن و از بین بردن غم و اندوه است. به عبارت بهتر، ائمه اطهار(ع) آمده اند تا انسانها را به شادی واقعی رهنمون سازنند.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به تشخیص شادی واقعی از شادی غیر واقعی، بیان کرد: انسانها باید شادی اصلی و غیر اصلی را تشخیص دهند و معیار تشخیص شادی واقعی، عدم انجام گناه است. دشمنان همواره درصدد هستند تا از طرق مختلف شادی غیرواقعی همراه با گناه را به جوامع اسلامی تزریق کنند.

 

مومنی در بخش دیگری از سخنانش، نماز عید فطر را برای اهل بیت(ع) و ولایت یک ذخیره و گنجینه دانست و گفت: حضور و انسجام ملت در اینگونه مراسمها به نحو مطلوب نمایش داده می شود. این حضور ذخیره ای برای اهل بیت (ع) و ولایت است که بر اقتدار ملت و تقویت نظام اسلامی می افزاید.

 

وی اظهار کرد: مشروعیت نظام اسلامی از آن خداست و به خاطر غفلت، نباید این مشروعیت نظام اسلامی را از آن مردم دانست. مردم به نظام اسلامی خود اعتقاد دارند و به همین دلیل در پای صندوقهای رای حضور پیدا می کنند تا در تعیین حاکمیت نظام موثر باشند و نظام اسلامی خود را تایید کنند.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به توطئه عربستان و آمریکا در زمان انتخابات امسال، گفت: در وقت انتخابات امسال، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سفر می کند تا توطئه های متعددی را طراحی کنند. آمریکا تسلیحات به عربستان می فروشد. پس از مدتی شاهزاده ی شرور پسر در عربستان قدرت را به دست می گیرد و پس از این تغییر حاکمیت در عربستان، اسرائیل و آمریکا به خوشحالی می پردازنند. عربستان می گوید که آتش جنگ را به داخل ایران باید کشاند.

 

مومنی ادامه داد: همه این حرکات دشمنان زمانی که با حضور جدی ملت در عرصه ها روبرو می شود، برنامه پیش بینی شده آنها به ترقه بازی ساده تبدیل می شود. این اقتدار و قدرت نظام، مرهون حضور ملت است.

 

وی بیان کرد: حضور ملت در راهپیماییها به خصوص راهپیمایی روز قدس، دشمن را گیج کرده است. نباید خیال کرد که حضور چشمگیر ملت در راهپیمایی روز قدس، تنها برای حمایت از فلسطین بوده است بلکه این حضور مردم، امنیت ملی کشور را افزایش داد.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به وحدت ملت در برپایی نماز عید فطر خاطر نشان کرد: ارزش نماز عید به وحدت، انسجام و همدلی است. چرا که تمسک به حبل الهی و عدم تفرقه فرموده صریح قرآن است. این حضور های مردمی سرمایه است که باید از آن حفاظت و حراست کرد.

 

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme