خانه / Uncategorized / نبض نظام جمهوری اسلامی توسط شورای نگهبان می زند

نبض نظام جمهوری اسلامی توسط شورای نگهبان می زند

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش، گفت: بخش عمده ای از قرآن حاوی مباحث و دستورات اخلاقی است و رعایت این منشور اخلاقی سبب سعادت انسان می شود.

 

مومنی، تواضع و فروتنی را از یکی از ویژگیهای عباد الرحمن برشمرد و اظهار کرد: بندگان صالح الهی در رفتار و منش خود، متواضع هستند و ذره ای تکبر در آنها وجود ندارد. این خضوع قبل از جاری شدن بر زبان، در رفتار انسانها وجود دارد.

 

وی افزود: اگر انسان تکبر و غرورش را کنار بگذارد و خاضعانه در پیشگاه حق تعالی زانو بزند، مشمول لطف و فیض الهی می شود. بر طبق فرمایشات اهل بیت(ع)، انسانهای متکبر وارد بهشت نمی شوند و نماز برای خارج شدن از غرور و تکبر واجب شده است.

 

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شهادت امام صادق(ع) گفت: اجرای مراسمات عزاداری و سوگواری در شهادت اهل بیت(ع)، سبب حفظ نام و ادامه راه آنها در جامعه می شود. اینها چراغ راه ما هستند و می بایست حرمت ایام شهادتشان در جامعه حفظ شود. نباید به خاطر برخی از غفلتها، حرمت شکنی شود.

 

مومنی نابودی حرمتهای اهل بیت(ع) را یکی از برنامه های اصلی دشمنان دانست و بیان کرد: یکی از وظایف مومنان، حفظ حرمت اهل بیت(ع) است. هیچ گاه نباید از روی ساده اندیشی تصور شود که دشمن دست از دشمنی با ایران برداشته است. دشمن از طریق جنگ تحمیلی، ماجرای کوی دانشگاه در سال 78، فتنه 88 و… قصد براندازی نظام اسلامی را داشته است که هوشیاری، بصیرت و حضور آگاهانه ملت سبب خنثی شدن این فتنه ها شده است.

 

وی ادامه داد: فتنه داعش یکی از ترفندهای جدید دشمنان برای براندازی نظام اسلامی است. تنها گروهی که در مقابل تروریستهای جهانی ایستادگی کرده است، ایران اسلامی، سپاه قدس، نیروهای انقلابی در سوریه و عراق است. برخیها با ادعای راه اندازی ائتلاف مبارزه با تروریسم، اما در واقع در جهت حمایت از تروریسم در منطقه تلاش می کنند.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش اضافه کرد: پیروزیهای به دست آمده در حلب و موصل محصول رشادتهای مدافعان حرم در مقابله با تروریسم است.

 

مومنی شورای نگهبان را از ارکان مهم جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: نبض نظام جمهوری اسلامی توسط شورای نگهبان می زند. تنها ارگان رسمی که سبب می شود که نظام از اسلام و قانون منحرف نشود، همین شورای نگهبان است. شورای نگهبان مسئول بررسی قوانین مجلس با اصول اسلام و قوانین است. همچنین همین شورای نگهبان در زمان انتخابات، با نظارتهای لازم اجازه ورود افراد نفوذی را به عرصه انتخابات نمی دهد.

 

وی خاطر نشان کرد: در برابر شایعات علیه شورای نگهبان باید ایستادگی کرد چراکه تخریب شورای نگهبان، تخریب اصل نظام اسلامی است.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme