خانه / Uncategorized / نماز جمعه یکی از قرارگاه های فرهنگی مبارزه با توطئه های دشمنان است

نماز جمعه یکی از قرارگاه های فرهنگی مبارزه با توطئه های دشمنان است

 حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: بندگان صالح الهی، همواره تواضع را در همه حالات زندگی خود حفظ می کنند. تواضع شاه کلید ترقی انسان است و کسی که در زندگی تواضع به خرج دهد خداوند تمام نعمات دنیوی و اخروی خود را نصیب او می کند.

 

مومنی اظهار کرد: بنابر نظر بزرگان، تواضع در برابر خداوند و تواضع در برابر بندگان از زیر شاخه های تواضع است. تواضع در برابر خداوند به معنای تسلیم محض در برابر حق تعالی، بدون هیچ گونه طلبکاری و گلایه ای در برابر کمبودهای زندگی است. اگر در زندگی انسان مشکلی وجود دارد به خاطر خود انسان است و هرچه انسان دارد از آن خداست.

 

وی افزود: انسان در برابر حق تعالی نباید دچار منیت و غرور باشد بلکه باید قدر بندگی خود را بداند، دستورات حق تعالی را اجرا کند و در همه احوال، مطیع فرمان خداوند باشد.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به ملاک تواضع انسان در برابر بندگان الهی بیان کرد: پیشی گرفتن در سلام کردن به دیگران، عدم توجه به محل نشستن در مجالس، عدم مقاومت در برابر حق از مهمترین ملاکهای تواضع در برابر بندگان است.

 

مومنی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جهاد علمی امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) از فرصت طلایی زمان ضعف حکومت بنی امیه و به حکومت رسیدن بنی عباس استفاده و تشیع را به عالم معرفی کرد؛ اسلام و مسلمین را از کج روی و انحرافات نجات داد و لذا حق بزرگی بر گردن همه دنیا دارند.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) درباره فضلیت نماز جمعه، اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی در فاصله دو جمعه 35 نماز را واجب کرده است که با فضلیت ترین آنها نماز جمعه است. امام خمینی(ره) در بدو تشکیل حکومت اسلامی، در 5 مرداد دستور اقامه اولین نماز جمعه را در کشور داد. نماز جمعه از ابتدای انقلاب تاکنون سبب حفظ نظام و رسیدن به آرمانهای نظام و انقلاب شده است.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش افزود: نماز جمعه عامل حفظ حکومت و پیشرفت حکومت اسلامی می شود. نماز جمعه یکی از قرارگاه های فرهنگی مبارزه با توطئه های دشمنان است.

 

مومنی با بیان لزوم شرکت مسلمانان در کنگره عظیم حج، گفت: خالی شدن و کم شدن صفوف مسلمانان در مراسم عبادی حج، یکی از خواسته های دشمنان است. کعبه محل قیام و ابتدای حرکت امت اسلامی بوده است که هرساله می بایست حضور پرشکوه مسلمانان در مراسم حج برای جهانیان نمایش داده شود.

 

وی امنیت را امری مهم جهت شرکت در حج عنوان و اضافه کرد: امنیت لازمه ادای این واجب الهی است. مسئولین حج و زیارت کشورمان اعلام کرده اند که امسال، امنیت برای حجاج احراز شده است و اگر وجود نداشت همانند سال گذشته حجاج را اعزام نمی کردند.

 

امام جمعه تفرش با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) ادامه داد: اگر جهت شرکت انسان در حج، موانعی وجود داشته باشد، انسان می تواند در سایر عبادات نظیر نماز جمعه شرکت کند. نماز جمعه دارای همان آثار مبارزه با نفس و مبارزه با دشمنان است که وحدت، صلابت و انسجام مسلمانان را به نمایش می گذارد.

 

مومنی با اشاره به دهه کرامت و روز ملی دختران، خاطر نشان کرد: دختران در اسلام دارای جایگاهی بزرگ هستند؛ همین دختران، بانوان و مادران آینده و مربی و مدیران فرهنگی و تربیتی جامعه هستند. به همین دلیل برای تربیت دختران بسیار سفارش شده است؛ چراکه اگر بانوان اصلاح شوند جامعه اصلاح می شود. تقویت پایگاههای علمی بانوان یعنی همان مدارس علمیه خواهران، سبب تربیت بهتر بانوان و کاهش مشکلات فرهنگی در سطح جامعه می شود.

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme