خانه / خطبه های نماز جمعه / عامل شکست اقتدار آمریکا یکی نبودن شعار و عملش است خطابه(14/6/93)

عامل شکست اقتدار آمریکا یکی نبودن شعار و عملش است خطابه(14/6/93)

به گزارش خبرنگار مذهبی ندای تفرش ، ” حجت الاسلام محمد مومنی ” امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت : فرهنگ سازی باید از خانواده ها شروع شود ،زیرا خانواده نقطه ی مرکزی ساخت فرهنگ هر انسانی است وبه همین دلیل اسلام قوانین متعددی برای خانواده دارد .

وی افزود : هیچ اجتماعی  نمی تواند جای گرم خانواده را بگیرد و اگر این کانون را شاد و بانشاط و با فرهنگ اسلامی غنی شود فرزندان خوبی را پرورش و افراد مفیدی را به جامعه تحویل خواهد داد .

امام جمعه تفرش تصریح کرد : برای این که کانون گرم خانواده ها حفظ شود باید اعضا به وظایف خود به خوبی عمل کنند تکریم و احترام و مهر ورزی و رعایت حرمت زن و شوهر اولین حقوقی زن و شوهر در اسلام است که باید رعایت شود .

” حجت الاسلام مومنی ” ادامه داد : خداوند ، عالم را براساس مهر و محبت اداره  و همچنین انسان را با مهر و محبت تربیت می کند وائمه اطهار هم ماموربه مهربانی و عطوفت با مردم هستند پس انسان ها و به خصوص زن و شوهر باید نسبت به هم مهر  و عطوفت داشته باشند .

وی با اشاره به تفاوت مودت و رحمت ، بیان داشت : مودت محبت قلبی و رحمت شامل محبت ظاهری و علنی است و زن و وشوهر علاوه بر داشتن محبت قلبی باید این محبت را نیز بر زبان جاری کنند .

نماینده ولی فقیه در شهرستان تفرش با اشاره به شیوه های دیگر مهر ورزی ، اضافه کرد : یکی دیگر از شیوه های مهرورزی در خانواده ها ، قدرشناسی و بیان خدمات و فداکاری زن و شوهر است که باید خدمات وفداکاریهای همدیگر را دیده و تشکر کنند زیرا هر فردی نیاز درونی دارد که زحماتی که انجام می دهد دیده شود در صورت نادیدن زحمات ، سبب بروز ناهنجاریها خواهد شد .

“حجت الاسلام مومنی ” خاطر نشان کرد : ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه ، ایجاد و شعله ور شدن حس کم بینی در افراد است که با خود نمایی می خواهند خود را به جامعه نشان و خود را تامین کنند .

وی در بخش دیگری از سخنانش ، امام رضا (ع) را امام بخشش و کرامت دانست و گفت : شیوه و سیره امام رضا (ع) در زمان حیات و در زمان ممات بخشش و کرامت و روا کردن حاجات است و هرکسی که به آن حضرت (ع) پناه ببرد نا امید نخواهد شد .

خطیب نماز جمعه در تفرش  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع خبرگان ، بیان داشت : مسئله وحدت یکی از مسائلی است که از نیازهای مهم جامعه امروز بوده و نباید اختلافات سلیقه ای و سیاسی باعث جدایی شود که در این صورت زنگ خطری برای امت اسلام است.

“حجت الاسلام مومنی ” ادامه داد : دشمن حیات خود را در اختلافات و دامن زدن به جدایی ها می بیند زیرا در این صورت  جرات و تجاوز گریش بیشتر می شود .

وی با اشاره به شکست اقتدار و شوکت آمریکا در منطقه اظهار داشت : عامل اصلی که اقتدار و شوکت و مقبولیت آمریکا در منطقه را برهم زده این است که شعارهایش با عملکردش هم خوانی ندارد .بحث حقوق بشر ، خدمت به مردم ، دموکراسی ،آزادی از شعارهایی است که آمریکا داعیه آن است ولی تاکنون نتوانسته آنها را محقق سازد .

امام جمعه تفرش با اشاره به حادثه 17شهریور ، افزود : یکی از عوامل سقوط رژِیم شاهنشاهی این بود که  به مناسبتهای مختلف تعداد زیادی را به خاک و خون کشاند و یکی از این حوادث ، جمعه سیاه 17شهریور بود که با این کار رژِیم ثابت کرد که شعار مدافع حقوق مردم که می دهد دروغ است .

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme