خانه / خطبه های نماز جمعه / اعتماد به خداوند سرمایه اصلی رزمندگان در دفاع مقدس بود (خطابه،93/7/4)

اعتماد به خداوند سرمایه اصلی رزمندگان در دفاع مقدس بود (خطابه،93/7/4)

به گزارش خبرنگار مذهبی ندای تفرش ، ” حجت الاسلام محمد مومنی ” امام جمعه تفرش در خطبه آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت  :هرگونه آداب و سنن رایج درجامعه بازگشتش به خانه و خانواده است و لذا مبحث خانواده یکی از مباحث مهم و ضروری بوده و لازم است راهکارهای قرآن و اهل و بیت و خواسته های اسلام برای بهبود امورات خانواده بیشتر بیان شود .

وی ایجاد محبت و مودت را از گام های مهم در جهت بهبود روابط خانه و خانواده دانست و بیان داشت : محبت و مودت یکی از نیازهای اصلی خانواده است و تمام اعضای یک خانواده تشنه محبت هستند . اگر نیاز فطری خانواده ها تامین نشود این کمبود در رفتار افراد اثر سو گذاشته و رفتارهای مثبت را به رفتارهای منفی تبدیل می کند .

امام جمعه تفرش ادامه داد : تامین نیازهای مادی و ظاهری افراد تنها قسمت کوچکی از محبت است و از نظر اسلام باید محبت در خانواده ها ابراز  و در تمام امورات و چه در لفظ و چه در عمل باید به نمایش درآید.

” حجت الاسلام مومنی “تاکید کرد :  بزرگی و وقار و معنویت در خانواده ها توسط زوجین باید ایجاد شده  تا علاوه بر داشتن فضایی سالم و محترمانه به تربیت فرزندانی شایسته نیز بیانجامد .

وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) ، گفت : آن دو کانونی را تشکیل داده بودند که از محبت لبریز بوده و در این خانواده بچه های تربیت شدند که تا دنیا باقی است  بخشش و بزرگی و مهر و عطوفت وسایر فضایل اخلاقی فرزندان این خانواده زبانزد است.

نماینده ولی فقیه در تفرش در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با اعتماد به خداوند ، اظهار داشت : شیعیان یک سرمایه ارزشمندی دارند که قابل مقایسه با هیچ مسئله ای نیست و آن اعتماد و اتکا به خداوند است و آن به این معنا است که انسان باور کند تمام کارها به دست خداوند است .

” حجت الاسلام مومنی ” اعتماد به خداوند را سرمایه اصلی رزمندگان در طول دفاع مقدس دانست و اضافه کرد : رزمندگان در طول 8سال دفاع مقدس  به همه دنیا اثبات کردند که با اعتماد به خداوند و با دست خالی می توان در برابر زور گویان ایستاد و به پیروزی رسید .

وی با اشاره به بازگشایی مدارس ، بیان داشت : یکی از رسالتهای مهم مربیان این است که باید بتوانند روح اعتماد و توکل  به خدا را در  وجود دانش آموزان به وجود بیاورند .

امام جمعه تفرش با اشاره به مطالب رییس رجمهور در سازمان ملل ، گفت : رییس جمهور مطالب روشن و واضحی را در سازمان ملل مطرح کردند .ظلمی که در حال حاضر مسری بوده ومشکل جهان  یعنی تروریست را مطرح کردند زیرا اگر در دنیا با تروریست مبارزه نشود در جهان دیگر جای امنی  پیدا نمی شود و هر کس باید به اندازه توانش با تروریست مبارزه کند .

” حجت الاسلام مومنی ”  ادامه داد :تروریست ها به دنبال یک هدف مشترک یعنی درصدد نابودی تمدن اسلام و ایجاد اسلام هراسی و ایجادزمینه تجاوز بیشتر  به منطقه هستند .

وی ادامه داد : به گفته رییس جمهور راه حل مشکلات هسته ای مذاکره است که باید در سایه عقلانیت و به دور از مسائل دیگر بتوانند به درستی راهی را انتخاب کنند .

درباره سید مهدی مومنی

طراح:وب سایت،سامانه،پورتال،سرورینگ و عکاس تلفن تماس جهت سفارش:09307129225 ایمیل:mahdimomeni22@gmail.com شماره ثبت شرکت برنامه نویسی: ۱۱۶۷۸ کد ملی شرکت : ۱۰۵۹۰۰۳۶۹۶۷ سال تاسیس : ۱۳۹۱ نوع شرکت : سهامی خاص شماره تماس : ۰۲۵۳۲۳۱۰۴۵۳ کد پستی : ۳۷۱۱۳۶۵۱۴۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme